VEČER GRAND MOMENTOV

Vecer grand momentov
 

Roky, kedy v hoteloch hral gramofón swingovú hudbu sú už nezadržateľne preč. Kde sa však staré končí, nové začína. A v prípade nášho hotela v rovnako noblesnom štýle ako kedysi. Tretí septembrový štvrtok totiž patril slávnostnému Večeru GRAND momentov, ktorý svojou návštevou poctili aj herečka Emília Vášáryová, pravnučka Vlastu Buriana a česká producentka Monika Kristl a ďalšia vyše stovka vzácnych hostí. Počas Večera GRAND momentov vyčarila kúzelnú atmosféru aj herečka Zdena Studenková, ktorá hostí celým programom sprevádzala. Aký nádherný svet máme okolo seba pripomenul slovenský Louis Armstrong – Peter Ondria a dojímavé chvíle nastolila svojim hlasom aj operná diva Andrea Kalivodová.

Hlavným bodom programu však bol slávnostný krst novo zrekonštruovaných apartmánov, ktoré sú odteraz dedikované vynikajúcej herečke Emílii Vášáryovej, kráľovi komikov Vlastovi Burianovi a olympijskému víťazovi vo vytrvalostnom behu – Emilovi Zátopkovi a jeho úspešnej manželke, olympioničke Dane.

 

 

Vlasta Burian

Momenty, ktoré v hoteli strávil Vlasta Burian, spečatila krstom apartmánu jeho pravnučka Monika Kristl nápojom, ktorý komik najviac miloval – pivom. I keď Monika si na neho spomína už viac-menej iba z fotiek, na svojho pradeda prezradila, že bol poriadne náročným hosťom.

„Potrpel si na dobrú kuchyňu aj služby. To všetko v tomto hoteli ale našiel a vždy odchádzal oddýchnutý a spokojný.“ Monika Kristl.

Vďaka svojej usilovnosti,pracovitosti, odhodlanosti a nebojácnosti sa Vlasta Burian vypracoval medzi skutočné hviezdy českého filmu a divadla.

Apartmán Vlasta Burian >>

 

Vlasta Burian

Emócie pred nikým neskrývala herečka Emília Vášáryová.

„Prežila som tu všetko to najlepšie, s mojimi deťmi, s mojím mužom. V Bratislave mohlo byť hocijako, ale hneď ako sme tu na Štedrý večer prišli, sedela som pri stole a za oknamih snežilo. Vedela som, že nemusím doma vyprážať ryby, že všetko bude nachystané. Našla som tu vždy prevlečenú postieľku, nemôžem na to zabudnúť.”

Vášáryová apartmán pokrstila nielen svojim obľúbeným nápojom, ale tiež slzami dojatia, ktoré jej vyhŕkli vo chvíli, keď sa opäť po rokoch stretla s bývalým riaditeľom hotela, pánom Odložilíkom.

Apartmán Emília Vášáryová >>

 

Vlasta Burian

Apartmán manželov Zátopkovcov symbolicky pokrstil primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš. Pani Dana Zátopková sa zúčastniť nemohla a preto prítomným poslala aspoň odkaz. Ako napísala, je pre ňu veľkou cťou, že práve ich mená nesie jeden z apartmánov v hoteli priamo v Tatrách.

„Práve tu sme sa vždy cítili dobre, vy, Tatranci, viete vytvoriť pre ľudí veľmi priateľské prostredie. Mrzí nás, že práve dnes nemôže nikto z nás – Zátopkovcov stáť priamo medzi vami a prežívať tieto výnimočné chvíle. Ak mi to ale zdravie dovolí, rada v blízkej dobe do Tatier zavítam a osobne hotel i apartmán navštívim, aby som si pripomenula staré, pekné časy.“

Apartmán Dana a Emil Zátopek >>