Páčilo sa vám u nás? Zahlasujte za nás!

Grandhotel**** ako člen asociácie Heritage Hotels of Europe je zaradený do súťaže, v ktorej môžete hlasovať o najlepší Historický Hotel. Ak sa vám u nás páčilo, podporte náš hotel svojím hlasom.
 

Hlasujte za Grandhotel**** v kategórii

Heritage & Culture

DAJTE NÁM SVOJ HLAS

Hlasovať môžete do 15. septembra prostredníctvom stránky Heritage Hotels.

 

Grandhotel**** tvorí viac ako 100 rokov neodmysliteľnú súčasť centra Starého Smokovca. Už od svojho vzniku bol dominantou obce, ktorá sa postupom rokov stala jednou z najvýznamnejších súčastí kultúrneho dedičstva. Napriek tomu, že hotel prešiel pred letom 2018 rozsiahlou rekonštrukciou ubytovacích priestorov a konferenčnej sály, sme mali na zreteli jeho významnú historickú i kultúrnu hodnotu a pôvodné čaro hotela sa nezmenilo. S myšlienkou zachovania pôvodných prvkov sa dominantnou súčasťou izby stalo trámové záhlavie postele, ktoré je inšpirované pôvodnými prvkami z fasády budovy – ide o odkaz na tesárske majstrovstvo našich predkov, ktoré je pojítkom s našimi predkami a históriou hotela.

Počas svojej nepretržitej prevádzky privítal hotel aj významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života, ktorým v najbližších mesiacoch bude vzdávať poctu vo svojej novej ére skrz dedikovanie apartmánov. Naše apartmány tak budú niesť mená po významných osobnostiach spoločenského a kultúrneho života, ktoré hotel v minulosti navštívili.

Viac o histórii Grandhotela****

 

Heritage Hotels of Europe

Heritage Hotels of Europe predstavuje novú európsku organizáciu hotelových združení s viac ako 100 historickými hotelmi v 9 krajinách. Tieto hotelové združenia sa spojili, aby vám predstavili všetky svoje krásne a veľkolepé hotely pod jednou vlajkou. Portfólio nehnuteľností ponúka historické hrady, pevnosti, kaštieľ a vidiecke domy, ale aj paláce v rôznych európskych krajinách.

Viac o organizácii >>

historicky hotel tatry