Je nám cťou

Grandhotel**** Starý Smokovec postavený v secesnom štýle bol uvedený do prevádzky v roku 1904 ako jeden z prvých veľkých tatranských hotelov a odvtedy bez prestávky píše svoj príbeh.

Za tých vyše 100 rokov bolo pre nás cťou hostiť tisícky hostí a medzi nimi aj známe osobnosti, ktoré sa nezmazateľne zapísali nielen do histórie Československa či samostatného Slovenska, ale aj do kroník a príbehu nášho hotela. Preto naše spoločné priestory nesú mená tých najvýznamnejší hostí a v novej ére hotela so 79 novými izbami vzdávame úctu a rešpekt cez dedikáciu vybraných apartmánov ďalším osobnostiam, tak aby ich príbeh u nás žil aj naďalej.

A pri tejto príležitosti prebehol 20. septembra u nás v hoteli slávnostný Večer Grand Momentov, počas ktorého sme krstili prvé tri apartmány a to dedikovaním kráľovi komikov Vlastovi Burianovi, niekoľkonásobnému olympijskému víťazovi Emilovi Zátopkovi a jeho manželke Dane rovnako olympijskej víťazke a charizmatickej slovenskej herečke Emílii Vášaryovej.

Takmer o rok pribudlo k trom významným menám ďalšie. 19. augusta pokrstila apartmán aj česká popová a muzikálová diva a herečka Lucie Bíla.

Ďalšie apartmány Grandhotela ešte len čakajú na svoje „významné mená“ ktoré dostanú v najbližších mesiacoch. Viac informácii zverejníme už čoskoro na webe a facebooku hotela.

 

Krst Apartmán Lucie Bílá

 
 

Apartmán Lucie Bílá

 

Apartmán č. 205 je venovaný českej popovej a muzikálovej speváčke a herečke Lucii Bílej. Vďaka svojej bezprostrednosti, humoru i zmyslu pre pomoc tým, ktorí to potrebujú patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti nielen vo svojej krajine, ale aj na Slovensku. Mnohonásobná držiteľka prestížnych ocenení v minulosti poctila Grandhotel svojou návštevou.

 

Nahliadnite do apartmánu

 
 

Večer Grand Momentov

 

Prvé tri apartmány slávnostne dedikované našim vzácnym hosťom:

 
 

Apartmán Emília Vášáryová

 

Apartmán č. 221 je venovaný veľkej dáme a charazmatickej herečke– Emílii Vášáryovej. Počas svojho života stvárnila viac ako sto postáv. Presne uprostred krásnej tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie Medená veža.

 

Nahliadnite do apartmánu

 

Apartmán Vlasta Burian

 

Apartmán č. 105 nesie svoje meno po vášnivom milovníkovi Tatier - Vlastovi Burianovi. Kráľ komikov a otec českého humoru a filmovej komédie bol verným hosťom Grandhotela. Ako vášnivý športovec si počas pobytu v Tatrách nenechal ujsť možnosť výstupu na Zbojnícku chatu.

 

Nahliadnite do apartmánu

 
 
 

Apartmán Dana a Emil Zátopek

 

Apartmán č. 121 je venovaný významným športovým legendám – Dane a Emilovi Zátopkovcom. Manželia Zátopkovci sa do športovej histórie zapísali ako olympijskí víťazi, majstri sveta, držitelia titulov, rekordov a ďalších pôct a ocenení. Emil Zátopek sa do kroník hotela zapísal najmä ako vášnivý "jedák".
 

Nahliadnite do apartmánu

 

 

V prípade, že si prajete byť ubytovaný v tomto apartmáne, prosíme o zapísanie tejto požiadavky do poznámky pri rezervácii pobytu.Tento apartmán Vám radi rezervujeme v prípade, ak to kapacitné a prevádzkové možnosti hotela umožňujú. Aj napriek úsiliu vyhovieť Vašej požiadavke nie je možné pridelenie apartmánu záväzne garantovať.

 

 
        Bootstrap Image Preview

Bolo nám cťou privítať aj...

  ... karikaturistu Viktora Kubala; bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera; hercov Michala Dočolomanského, Mikuláša Hubu, Ivana Mistríka, Jozefa Krónera, Ladislava Chudíka, Milana Kňažka, Juraja Kukuru, Milana Lasicu, Magdu Vašáryovú a Emíliu Vašáryovú, Radoslava Brzobohatého, Jozefa Krónera; moderátorov Olivera Andrásyho a Martina Nikodýma; hudobníkov Miloša Váňu, Tibora Gašpareka, Michala Karina, Gustava Broma; spevákov a speváčky Karela Černocha, Evu Kostolányiovú, Zuzanu Lonskú, Martina Babjaka, Richarda Mullera, Luciu Bílu, Katarínu Hasprovú, Michala Dávida, Petr Kotvald; spisovateľov Andreja Plávku, Ľubomíra Feldeka, Miroslava Váleka, Vojtecha Mihálika, Petra Karvaša, Štefániu Pártošovú, Mášu Haľamovú a množstvo dalších.